<<detsember 2019>>
ETKNRLP
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
Tervist edendav kool
e-kool
vepa

Rġngu Keskkool

 

 

26. novembril 2019 Tartus Eesti Rahva Muuseumis toimunud 23. võistujoonistamisel ,,Mis asi see on?“ saavutas:

10. klassi õpilane
Eva Volver
III koha
ja
kuraatori eripreemia
 
Juhendaja õpetaja Kaire Kompus

 

 

22. novembril 2019 Ülenurmel toimunud Maakondlikul luulekonkursil 1.-4. klassile saavutas:

1. klassi õpilane
Hariette-Liis Kuus
II koha
Juhendaja õpetaja Anu Ostrak
 
4. klassi õpilane
 
Evert Kuus
 
eripreemia
 
Juhendaja õpetaja Erle Mägi

 

 

2. novembril 2019 Elvas toimunud laulukonkursil Looduslaul 2019 saavutas:

3. klassi õpilane
Gabriel Feliks Jürviste
eripreemia
Juhendaja õpetaja Erle Mägi

 

 

 

 

  

 

 

 

 

10. oktoobril 2019 JA Eesti poolt korraldatud üleriigilises 7.-9. klasside e-viktoriinis ettevõtlusest võttis osa 2470 õpilast, kelle seast

Rõngu Keskkooli 9. klassi Helen Kivisikk sai II koha

 

 

20. septembril osalesime Maailmakoristuspäeval

 

 

 

 13. septembril ,,lustisid" 10. klassi rebasetüdrukud ja rebasepoisid

 

           

Koolialguse puhul said Rõngu Keskkooli 1. klassi õpilased ja õpetaja Rõngu Maanaiste Seltsilt soojad sokid

 

 

 

 

 

 

 

 

 20. juunil 2019 lõpetasid põhikooli Rõngu Keskkoolis

 

 

20. juunil 2019 lõpetasid gümnaasiumi Rõngu Keskkoolis

 

 

 

 

7. mail 2019 Brüsselis toimunud Euroopa rahatarkuse viktoriini finaalis saavutas Eestit esindanud meeskond koosseisus Helen Kivisikk  ja Hardi Raudsepp koha 10 parema seas. Euroopa pangandusföderatsiooni poolt 13-15. aastastele õpilastele korraldatud finaalist võttis osa 28 meeskonda erinevatest Euroopa riikidest, kes olid finaali pääsenud läbi tiheda sõela. Riiklikest eelvoorudest võttis sellel aastal osa ligikaudu 100 000 õpilast.

                         

 Fotol õpilased Euronext Brüsseli börsihoones, kus finaalipääsenud õpilastel oli au helistada Belgia turu selle kauplemispäeva lõpetamist tähistavat börsikella

 

 

 

 

18. aprillil helises 12. klassile lõpukell

 

 

 

 

Rõngu Keskkooli 10. klassi sisseastumistestiks saata kirjalik soov (22. aprill või 17. juuni) 

 kooli meilile kool@rongu.edu.ee

 

 

 

 

28. märtsil 2019 toimunud üle-euroopalises rahatarkuse viktoriinis saavutas

võistkond koosseisus
Markus Kuris
Taavi Univer
Rasmus Kork
Hardi Raudsepp
Karin Väljaots
Jaana Peri
Helen Kivisikk
Loreen Marii Pedajas
 
parima tulemuse ja tunnistati Eesti parimate rahateadmistega klassiks  
 
Juhendaja õpetaja Aleksander Tamm

 

 

 

 

 Rõngu Keskkooli sisseastumiskatsete tingimused ja kord 2019. aastaks

 

                                  Kinnitatud Rõngu Keskkooli direktori 26.02.2019 käskkirjaga nr 1-2/12

 

(1) Õpilase vastuvõtmisel X klassi arvestatakse:


1) sisseastumiskatsete sooritust (valikvastustega test, vestlus sisseastujaga);
2) 9. klassi hindeid;
3) käitumishinnet;
3) põhikooli lõputunnistuse hindeid;
4) põhikooli lõpueksamite hindeid
 

(2) Sisseastumiskatsed:
1) valikvastustega test, mis hõlmab põhiteadmiste kontrolli eesti keelest, kirjandusest, matemaatikast, loodus- ja sotsiaalainetest;
2) vestlusvoor, kuhu ootame õpilaskandidaate, kes sooritasid testi vähemalt 50- protsendilise positiivse tulemusega;
 

(3) Sisseastumiskatsete ajakava:
(1) testi on võimalik sooritada 22. aprillil 2019. a kl 9.00 või 17. juunil 2019. a kl 9.00;
(2) kutse suulise vestlusele edastatakse sisseastujale e-posti vahendusel, vestluse aeg lepitakse kokku individuaalselt.
(3) Üldjuhul ei võeta X klassi õpilasi, kelle IX klassi veerandi- või aastahinnetes on olnud puudulikke ja/või kelle käitumishinne IX klassi tunnistusel on olnud "mitterahuldav".
 

(4) Õpilase vastuvõtmine XI ja XII klassi
1) XI - XII klassi õppima astuja võetakse kooli vastu, kui tema eelnev õppekogemus sobib kooli õppekavaga.
2) Üldjuhul ei võeta XI - XII klassi õpilasi, kelle gümnaasiumiastme kursusehinnetes on "puudulikke" või "nõrku" hindeid ja /või kelle käitumishinne on "mitterahuldav".
 

(5) Vastuvõtu korraldus
1) Kirjalik taotlus gümnaasiumiastmesse astumiseks võetakse vastu üldjuhul 17. juunist kuni 27. augustini;
2) Õpilaskandidaadi kooli vastuvõtmise/ mittevastuvõtmise otsustab kooli direktor vastavalt kooli vastuvõtu korrale. Otsus õpilaskandidaadi vastuvõtmise või mittevastuvõtmise kohta edastatakse sisseastumistaotluses esitatud meiliaadressile.
 

 

  

 

 

1. klassi õpilaste vastuvõtt 2019/20. õppeaastaks
 
Vajalikud dokumendid:
- avaldus (vorm veebilehel)
- lapse sünnitunnistuse koopia (võimalik teha kohapeal)
- lapse tervisekaart
- koolivalmiduskaart
- foto õpilaspileti jaoks.
 
Info telefonil 745 9438 (sekretär) või aadressil
 Kooli veebileht www.rongu.edu.ee
 
 
 
 
 
 
 
 
 
10. aprillil 2019 Elvas toimunud Elva valla koolide muusikaviktoriinil ,,Lähemale muusikale“ saavutas
 
võistkond koosseisus
Eleonor Laas
Natahsa Mi Lehis
Emily Saaremaa
Laura Tõniste
II koha
4.-6. klasside seas
 
Juhendaja õpetaja Erle Mägi
 
 
 
 
 
 
 
2. aprillil 2019 Rõngus toimunud Tartumaa lasteraamatupäeval ,,Rõõm lugemisest“ saavutas
 
  
5. klassi õpilane
Mariliis Kiisla
II koha
 
keskmise vanuseastme
luulevõistlusel
 
Juhendaja õpetaja Rutt Viljaste

 

 

 

28. märtsil 2019 Elvas toimunud Tartumaa Muinasjutuvestja konkursil ,,Onu Remuse lood“ saavutas

 

 
1. klassi õpilane
Timo Paate
I koha
 
Juhendaja õpetaja Anneli Pähklamäe
3. klassi õpilane
Evert Kuus
I koha
 
 
 
 
 
Juhendaja õpetaja Anu Ostrak

 

 

26. märtsil 2019 Rõngus toimunud Tartumaa XVI koolinoorte teatripäeval omistati näitlejapreemia:

                               Timo Paatele

                               Evert Kuusile 

                                          juhendaja õpetaja Anu Ostrak

                               Aigar Vaalmäele

                                          juhendaja Aino Kommisaar

 

 

22. märtsil 2019 Rannus toimunud Laste lauluvõistlusel ,,Rannu kuldnokk“ saavutas

5. klassi õpilane
Eleonor Laas
II koha
 
Juhendaja õpetaja Erle Mägi

 

 

 

 

18. märtsil 2019 Puhjas toimunud Saalihoki turniiril saavutas:

võistkond koosseisus
Hendri-Andres Kits
Kris-Richard Russak
Rait-Reinhard Russak
Rasmus Kork
Markus Kuris
Hardi Raudsepp
Andero Kesküla
 
 
     III koha
 
  Juhendaja õpetaja Priit Lehismets
 

 

 

8. märtsil 2019 Nõos toimunud Tartumaa 4.-6. klasside matemaatikaolümpiaadi piirkonnavoorus saavutas:

5. klassi õpilane
Natasha Mi Lehis
II koha
 
Juhendaja õpetaja Anneli Sarnit

 

 

7. märtsil 2019 Mellistes toimunud Tartumaa 5. klasside ajalooviktoriinil saavutas:

võistkond koosseisus
Kadri Adamson
Mariliis Kiisla
Eleonor Laas
Erik Nübek
I koha
 
Juhendaja õpetaja Anne Leppik

 

 

 

9. veebruaril 2019 Tartus toimunud Tartumaa kunstiolümpiaadi piirkonnavoorus saavutas:

9. klassi õpilane
Eva Volver
I koha
ja
eripreemia parima kodutöö eest
Juhendaja õpetaja Kaire Kompus
 

 

7. veebruaril 2019 Elvas toimunud Tartumaa 3.-4. klasside jutukirjutamise konkursil 3. klasside arvestuses saavutas:

3. klassi õpilane
Oliver Levin
I koha
 
 
 
Juhendaja õpetaja Anu Ostrak
 
 
 
 

 

 

6. veebruaril 2019 Nõos toimunud 2019. aasta matemaatikaolümpiaadi piirkonnavoorus saavutas:

8. klassi õpilane
Hardi Raudsepp
III koha
Juhendaja õpetaja Silva Hinnobert

 

 

 

 31. jaanuaril 2019 Ülenurmel toimunud 2018-2019 õa Tartumaa Emakeeleolümpiaadi piirkonnavoorus 7.-8. klasside osas saavutas:

8. klassi õpilane
Helen Kivisikk
I koha
Juhendaja õpetaja Rutt Viljaste

 

 

 

 

 

25. jaanuaril 2019 Nõos toimunud Eesti koolinoorte 66. keemiaolümpiaadi piirkonnavoorus saavutas:

9. klassi õpilane
Eliisa Johanna Kesa
I koha 9. klassi arvestuses
Juhendaja õpetaja Merike Luik

8. klassi õpilane
Hardi Raudsepp
II koha 8. klassi arvestuses
Juhendaja õpetaja Merike Luik

 

 

 

27. novembril 2018 Tartus Eesti Rahva Muuseumis toimunud Ants Viirese 100. sünniaastapäevale pühendatud 22. võistujoonistamisel ,,Puud ja inimesed“ saavutas:

9. klassi õpilane
Eva Volver
II koha
Juhendaja õpetaja Kaire Kompus

 

 

23. novembril 2018 Võnnu Keskkoolis toimunud Tartumaa luulekonkursil saavutas:

 

 
3. klassi õpilane
Evert Kuus
I koha
Juhendaja õpetaja Anu Ostrak
 
 

 

 4. oktoobril 2018 toimunud Junior Achievementi majandus- ja ettevõtlusteemalisel e-viktoriinil saavutas:

 

8. klassi õpilane
Hardi Raudsepp
Tartumaal III koha (jagab III kohta 5 õpilasega)
Juhendaja õpetaja Aleksander Tamm
 
 

 

 

27. septembriks 2018 kutsuti Eesti Kirjandusmuuseumisse kogumisaktsiooni ,,Koolipärimus

2018" tublimad. Rõngu Keskkoolist andis silmapaistvama panuse 5. klassi õpilane Natasha

Mi Lehis. Tänukirjaga tunnustati õpetajaid Rutt Viljaste ja Celia Arras, sest meie kooli osalus oli 53%  

4.-12. klassi õpilastest Rõngu Keskkoolis.

 

27. septembril Eesti Kirjandusmuuseumis pildil vasakult: õpetaja Celia Arras, Natasha Mi Lehis,

Karl Jaago, õpetaja Rutt Viljaste, Reet Hiiemäe, Mare Kõiva 

Foto: Piret Voolaid

 

1) 20. septembril 2018 Lähtel toimunud Tartumaa koolinoorte maastikuteatejooksul saavutas:

võistkond koosseisus
Kadi Kertu Elias
Kätlin Karjus
Kaspar Klein
Andres Leesma
Heidi Loot
Erik Luik
III koha
Juhendajad õpetajad
Priit Lehismets ja Kalev Külv

 

 

 

 

 Rõngu Keskkool tänab Rõngu Maanaiste Seltsi, kes on aastaid valmistanud sokirõõmu esimesse

klassi astujatele. Uhiuute sokkidega on pildil 1. klassi õpilased õpetajaga

 

 


 

 põhikooli lõpuaktus 20. juunil 2018

 

 

gümnaasiumi lõpuaktus 21. juunil 2018 

 

 

  

 5. juunil 2018 Tartus toimunud Tartu linna ja Tartumaa 6. klasside programmi ,,Kaitse end ja aita teist“ lõppvõistlusel saavutas:

Rõngu Keskkooli võistkond koosseisus
Regiina Kesküla
Gretlyn Koppel
Liis Aumann
Eva Lotta Everiin Miliste
Matteas Kolpakov
Hendri-Andres Kits
Kaimar Kalnitski
Reimo Nõlvak
III koha
Juhendaja õpetaja Celia Arras

 

 

 

24. mail 2018 Ülenurmel toimunud Tartumaa koolinoorte kergejõustiku meistrivõistlustel saavutas:

 

võistkond koosseisus
 
 
 
 
 
 
Regina Riis
Liisa Sakson
Kadi Kertu Elias
Eva Maria Utso
 
I koha  
4 x 100m jooksus
T – A vanuses
 
9. kl õpilane
Kadi Kertu Elias
I koha
100m jooksus
T – A vanuses
 
 

 

9. kl õpilane
Kertu Kork
I koha kettaheites
T – A vanuses
 

 

8. kl õpilane
Liisa Sakson
I koha 800m jooksus
T – B vanuses
 

 

7. kl õpilane
Hardi Raudsepp
I koha 300m jooksus
P – B vanuses
 

 

9. kl õpilane
Kadi Kertu Elias
II koha kaugushüppes ja odaviskes
T – A vanuses
 
 

 

võistkond koosseisus
 
 
 
 
 
 
Andres Varik
Rainer Mõttus
Andres Leesma
Robin Paring
 
II koha  
4 x 100m jooksus
P – A vanuses
 
10. kl õpilane
Andres Varik
II koha kuuliviskes ja odaviskes
P – A vanuses
 

 

10. kl õpilane
Rainer Mõttus
II koha 800m jooksus
P – A vanuses
 
 

 


 

 

 

19. aprillil 2018 Elvas toimunud Tartumaa koolinoorte murdmaajooksu meistrivõistlustel saavutasid:

9. kl õpilane
Kadi Kertu Elias
II koha 1000m jooksus
T – A vanuses
 

 

9. kl õpilane
Michell Naudi
II koha 500m jooksus
T – A vanuses
 
 

 

 

 

 

15. aprillil 2018 Kongutas toimunud Laulukonkursil Tartumaa laululaps omistati Eleonor Laasile

eripreemia. Juhendaja õpetaja Erle Mägi
 

 

 

 

 

6. aprillil 2018 Tartus toimunud Õigekirjaolümpiaadil saavutasid:

4. kl õpilane
Natasha Mi Lehis
II koha
Juhendaja õpetaja Rutt Viljaste

5. kl õpilane
Laura Tõniste
II koha
Juhendaja õpetaja Rutt Viljaste

7. kl õpilane
Helen Kivisikk
II-III koha
Juhendaja õpetaja Rutt Viljaste

 

 

3. aprillil 2018 Elvas toimunud Muusikaviktoriinil ,,Lähemale muusikale“ saavutas:

võistkond koosseisus
Vanessa Sinijärv
Eliisa Varik
Jane Johanson
III koha
Juhendaja õpetaja Erle Mägi

 

 

 

28. märtsil 2018 Elvas toimunud Muinasjutuvestja konkursil 1.-3. klassi õpilastele saavutas:

2. kl õpilane
Evert Kuus
II koha
Juhendaja õpetaja Anu Ostrak
 

 

 

22. märtsil 2018 Tartus toimunud Sisekergejõustiku meistrivõistlustel saavutas:

9. kl õpilane
Kadi Kertu Elias
I koha 60m jooksus
T – A vanuses
UUS KOOLI REKORD

9. kl õpilane
Kadi Kertu Elias
I koha 200m jooksus
T – A vanuses
UUS KOOLI REKORD

 
9. kl õpilane
Kadi Kertu Elias
 II koha kaugushüppes
 T – A vanuses
UUS KOOLI REKORD

11. kl õpilane
Egle Tohver
I koha 200m jooksus
N – J vanuses
 

11. kl õpilane
Egle Tohver
III koha 60m jooksus
N – J vanuses
 

 

 

 

17. märtsil 2018 Aakres toimunud Kooliteater 2018 Tartumaa piirkonnavoorus esines edukalt ja esindab Tartumaad kooliteatrite vabariiklikul festivalil

trupp koosseisus
Anna-Stiina Aavere
Oliver Levin
Meribel Anton
Hanna-Mirell Ilves
Eliis-Marie Lemvald
Anna-Maria Popovics
Erik Nübek
Martin Sulamägi
 
 
 
 
Juhendaja õpetaja Anu Ostrak

17. märtsil 2018 Aakres toimunud Kooliteater 2018 Tartumaa piirkonnavoorus saavutas

 

4. kl õpilane
Natasha Mi Lehis
noorema vanuseastme parim osatäitja
Juhendaja Aino Kommisaar
6. kl õpilane
Andero Ojamets
põhikooli parim osatäitja
Juhendaja Aino Kommisaar
 
 
 
 

 

 

 16.-17. märtsil 2018 Tartus toimunud Emakeeleolümpiaadi ,,Eesti keel kui riigikeel 100“ lõppvoorus saavutas

7. kl õpilane
Helen Kivisikk
III järgu
Juhendaja õpetaja Rutt  Viljaste

 

 

 

 

9. märtsil 2018 Rõngus toimunud Tartumaa 5. klasside ajalooviktoriinil saavutas

 
võistkond koosseisus
Otto Kits
Laura Tõniste
Madis Repän
Kristin Varik
II koha
Juhendaja õpetaja Anne Leppik

 

 

 

9. veebruaril 2018 Elvas toimunud Tartumaa 6.-9. klassi neidude meistrivõistlustel saalijalgpallis saavutas

võistkond koosseisus
Teele-Anete Laane
Regiina Kesküla
Gretlyn Koppel
Grettel Kruusimaa
Loreen Marii Pedajas
Karin Väljaots
Liisa Sakson
II koha
Juhendaja treener Kristjan Moorast

 

 

31. jaanuaril 2018 Elvas toimunud Tartumaa 6.-7. klassi koolidevahelistel saalijalgpalli meistrivõistlustel saavutas

võistkond koosseisus
Regiina Kesküla
Hendri-Andres Kits
Gretlyn Koppel
Kris-Richard Russak
Rait-Reinhard Russak
Rasmus Kork
Markus Kuris
Hardi Raudsepp
Karin Väljaots
II koha
Juhendaja treener Kristjan Moorast

 

 

 

 

27. jaanuaril 2018 Tartus toimunud Kunstiolümpiaadi Tartu linna ja maakonna piirkonnavoorus saavutas

8. kl õpilane
Eva Volver
I koha  7.-9. klasside arvestuses
Juhendaja õpetaja Kaire Kompus

Eva Volver esindab 5.mail 2018 Tartumaad vabariiklikus voorus

 

 

 

 

 

27. jaanuaril 2018 Nõos toimunud Keemiaolümpiaadi piirkonnavoorus saavutas

8. kl õpilane
Eliisa Johanna Kesa
III koha
Juhendaja õpetaja Merike Luik

 

 

 

 

26. jaanuaril 2018 Ülenurmel toimunud Emakeeleolümpiaadi piirkonnavoorus saavutas

 

7. kl õpilane
 
 
8. kl õpilane
Helen Kivisikk
 
 
Eva Volver
I koha 7.-8. klasside arvestuses
 
II koha 7.-8. klasside arvestuses
Juhendaja õpetaja Rutt Viljaste
 
 
Juhendaja õpetaja Celia Arras
 

 

 

 

 

 11. jaanuaril 2018 Elvas toimunud Tartumaa 6.-9. klassi koolidevahelistel jalgpallivõistlustel saavutas

võistkond koosseisus
Kris-Richard Russak
Rait-Reinhard Russak
Rasmus Kork
Markus Kuris
Hardi Raudsepp
Kösta-Villem Tatar
Raido Hurt
Randen Sakson
 
III koha
Juhendaja treener Kristjan Moorast

 

 

 

2017 toimunud vabariiklikul Konkursil ,,Minu Eesti 100 aasta pärast“ saavutas kujutava kunsti voorus

8. kl õpilane
 
 
8. kl õpilane
Eva Volver
 
 
Regina Riis
I koha
 
 
II koha
Juhendaja õpetaja Kaire Kompus
 
Juhendaja õpetaja Kaire Kompus
 

 

 

 

 

2017. aasta Tartu linna ja maakonna õpilaste jutuvõistlusel ,,Mina…“ saavutas

7. kl õpilane
Randar Jagor
eripreemia 6.-7. klassi arvestuses
Juhendaja õpetaja Rutt Viljaste

  

 

 

 

 

Selgusid Euroopa Parlamendi noorteprogrammi Euroscola 2018 I semestri võitjad:

Rõngu Keskkool, Viimsi Kool, Rakvere Reaalgümnaasium, Nõo Reaalgümnaasium, Lähte Ühisgümnaasium, Antsla Gümnaasium, Tallinna Õismäe Vene Lütseum, Tallinna Tehnikagümnaasium, Tartu Kristjan Jaak Petersoni  Gümnaasium

 

Rõngu Keskkoolist sõidavad Strasbourgi Euroscolale 10.-11. klassi noored

 

Rõngu Keskkooli video https://www.youtube.com/watch?v=ZTZh8NvWUL0&feature=youtu.b

Idee autorid ja teostus Robin Paring, Andres Varik, Diana Soop, Liisa Tatar, Egle Tohver ja Heiko Viksi

 

   

 

 

10. oktoobril 2017 Kõrvekülas toimunud Ettelugemisvõistlusel ,,Kõik on kõige targemad“ saavutas

4. kl õpilane
Mariliis Kiisla
II koha
Juhendaja õpetaja Rutt Viljaste

 

 

 27. septembril 2017 Tartus Laulupeomuuseumis toimunud Joonistusvõistlusel ,,Mina ka…!“ saavutas

 

4. kl õpilane
Natasha Mi Lehis
eripreemia
Juhendaja õpetaja Kaire Kompus
 

 

 

 

14. septembril 2017 Ülenurmel toimunud Tartumaa maakoolide karikavõistlustel kergejõustikus saavutasid:

 

 

12. kl õpilane
Kristian Eensalu
I koha 800m jooksus
UUS KOOLI REKORD
Juhendaja õpetaja Priit Lehismets
 
 
 
 
9. kl õpilane
Kadi Kertu Elias
I koha 100m jooksus
KOOLI REKORDI KORDAMINE
Juhendaja õpetaja Liia Seppa
 
 
 
 
9. kl õpilane
Randen Sakson
I koha 800m jooksus
Juhendaja õpetaja Priit Lehismets
 
 
 
 
12. kl õpilane
 

 

 

 

Rġngu Keskkool, Puiestee 19, Rġngu 61001, Elva vald, Tartumaa | Reg. nr: 75007675 | Tel: 7459438, 53401469 | kool@rongu.edu.ee